محسن رضایی: ۶۵ هزارتومان یارانه می​دهم ولی تا ۶ ماه قابل برداشت نیست/نقاط مثب

 

وی با بیان اینکه امروز در وضعیت خاصی قرار داریم، اظهار کرد: اینکه برخی بر این باورند آمریکا منتظر نتیجه انتخابات در ایران است درست نیست چرا که آمریکایی‌ها در واقع منتظر تأثیر تحریم‌ها در جمهوری اسلامی ایران هستند.آمریکایی‌ها امروز برای به طول انجامیدن مذاکرات برنامه‌ریزی 10 ‌ساله کرده‌اند.
گزیده سخنان این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از این قرار است:
·         {با اشاره به اوج‌گیری منازعات سیاسی در 7 و 8 سال اخیر و به ویژه در ماه‌های اخیر}در واقع این منازعات بر کارآمدی کشور تأثیر گذاشته و فشارها را بر زندگی مردم افزایش می‌دهد.
·         دولت آتی می‌تواند با دیپلماسی قوی از تشدید تحریم‌ها جلوگیری کند. در واقع دولت یازدهم می‌تواند گرانی‌ها و بیکاری‌ها را و همچنین منازعات سیاسی را کمتر و یا بیشتر کند.
·         امروز شاهد چند میلیون بیکار و عقب‌ماندگی در حوزه اقتصاد هستیم، بنابر این باید به زندگی مردم و معیشت مردم برسیم، زندگی یعنی پیشرفت، شهرسازی و عمران که این‌ها غیرسیاسی است.
·         در سفرهای استانی نیز بنده بنا دارم که اول با کارشناسان و کارآفرینان صحبت کرده و سپس یا مردم صحبت کرده و دستی هم تکان دهم.
·          بنده 65 هزار تومان یارانه در دور دوم به حساب مردم واریز می‌کنم که البته 3 تا 6 ماه نمی‌توانند آن را برداشت کنند، چرا که این پول به حساب تولید واریز شده و بعد با احتساب سود به حساب مردم واریز و مردم می‌توانند آن را برداشت کنند از طرفی با این راهکار اثر تورمی یارانه‌ها نیز در مرحله دوم از بین می‌رود.
·         کشور با ساختار اداری که بیشتر ساخته دست رضا شاه است قابل مدیریت نیست. ما فدرال اقتصادی را در نظر گرفتیم که بر این مبنا اختیارات را در زمینه اقتصاد به استان‌ها واگذار می‌کنیم، یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که بنده به دنبال آن هستم وارد کردن نسل سوم و چهارم انقلاب یعنی جوانان ایران به ساختار مدیریتی کشور است، چرا که آن را عامل تضمین پیشرفت ایران می‌دانم.
·         باید به غرب نشان داد تحریم‌ها بر ما اثر نمی‌گذارد. در این صورت ما می‌توانیم یک گام در مذاکره پیشرفته و مذاکره ما با آمریکا جدی‌تر و بهتر پیش رود.
·         در صورت رأی آوردن کارهای غیرسیاسی را از دست سیاسیون بگیرم و قطعا اجازه نمی‌دهم یک فرد سیاسی در کارهای غیرسیاسی حضور داشته باشد.
·         به دلیل احساس خطر وارد کشور شده چرا که چهار سال پیش‌رو سخت‌ترین شرایط ایران است.
·         تمامی دولت‌های پس از انقلاب خرج کننده و مصرف کننده ثروت بوده‌اند نه تولید کننده ثروت. ما به دنبال این هستیم که در دولت یازدهم تولید ثروت کنیم، به عنوان مثال در این راستا اعلام کردم که یارانه سبز می‌دهم.
·         متأسفانه ارزش پول ملی ایران کاهش یافته به گونه‌ای که 45 هزار تومان یارانه امروز به اندازه 15 هزار تومان فروردین‌ماه سال گذشته ارزش دارد، پس ارزش ریالی کشور از دست رفته است. قطعاً در صورت رای آوردن در دولت یازدهم ریال ایران را به صادرات غیرنفتی و تولید گره خواهم زد و این مشکل ان‌شا‌ءالله با نوسازی و عدم وابستگی به دلارهای نفتی خرج می‌شود.
/ 0 نظر / 10 بازدید