دشمن از آسیب پذیری اقتصاد ما سوء استفاده کرد

به گزارش خبرنگار مهر از بناب، محسن رضایی صبح پنجشنبه در جمع مردم بناب با بیان اینکه امروز وضعیت خاصی داریم؛ افزود: دشمنان منتظر تأثیر تحریمها در جمهوری اسلامی ایران هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سال ۹۱ سال سختی برای ما بود؛ تصریح کرد: وضعیت داخلی کشور که عمدتاً به موضوع اقتصاد برمی گردد، امروز در وضعیت خوبی نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اظهارکرد: مقام معظم رهبری ۲۰ سال پیش در زمان دولت سازندگی اعلام کردند«ای کاش می شد شیرهای نفت را می بستیم» لذا دشمن با سوء استفاده از مشکلات اقتصادی توانسته ارزش پول هزارتومان ما را امروز نسبت به سال گذشته به ۳۰۰ تومان، سال دیگر به ۱۰۰ تومان و بعد آن به ۱۰ تومان پایین بیاورد و خیال می کند که با فراهم کردن این شرایط مردم را به خیابانها می ریزد و این توطئه ای است که دشمن برای ما طراحی کرده است.

وی تصریح کرد: اگر اقتصاد ما خوب بود، دشمنان از این راه نمی توانستند وارد شوند. ولی دیدند اقتصاد ما آسیب پذیر است. لذا اگر امشب تحریمها را بردارند، باید کاری کنیم که دچار تحریم نشویم.

محسن رضایی در ادامه با بیان اینکه دولت آتی می تواند با دیپلماسی قوی از تشدید تحریمها جلوگیری کند؛ گفت: دولت آینده می تواند گرانی ها و بیکاری ها را کمتر یا بیشترکند.

وی همچنین با تأکید بر مشارکت مردم به عنوان اصل تعیین کننده گفت: امروز باید اقتصاد ایران آنقدر پیشرفت کرده باشد که تحریمها برآن اثری وارد نکند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از گرانی و بیکاری حاکم برکشور گفت: بری حل مشکل بیکاری و گرانی تمام ابزار لازم را که مورد نیاز است، از جمله نیروی انسانی، منابع، نظام باثبات و مردم علاقمند به پیشرفت در اختیار داریم. می توانیم حماسه بزرگ خلق کنیم.

وی اذعان کرد: به نظر من همان کاری که در هشت سال دفاع مقدس با دشمنان کردیم و آنها را سر جایشان نشاندیم و از رفتار خود پشیمان کردیم، در مسائل اقتصادی نیز می توانیم با خلق حماسه بزرگ دشمنان به اشتباه خود پی ببرند.

رضایی تأکید کرد: با تبدیل انتخابات آتی ریاست جمهوری به یک بسیج ملی، ضمن مقابله با راههای آسیب پذیر، اقتصاد کشور را شکوفا کنیم و نشاط و امید را به خانواده ها برگردانیم در آن صورت است که دشمن به اشتباه خود اعتراف خواهد نمود.

وی اضافه کرد: تمام هدف من این است که به کمک شما جوانان عزیز مسیر شهدا را در پیش بگیرم.

رضایی در پایان سخنان خود با ابراز امیدواری در مورد اینکه سالهای آینده سالهای خیزش اقتصاد و فرهنگ ملت ایران خواهد بود؛ گفت: همانگونه که در زمان جنگ قهرمانان گمنامی از ملت، شرف، خاک و ناموس خود دفاع کردند، امروز هم باید کار را به دست همین قهرمانان گمنام سپرد تا با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب حماسه سیاسی و اقتصادی را رقم بزنیم.

/ 0 نظر / 12 بازدید