شهرداری خیابانی که به پاستور منتهی می‌شود!

روز گذشته غلامعلی حداد عادل در سخنانی  درباره چرایی انتخاب نظر سنجی به عنوان سازو کار اصلی انتخاب نامزد نهایی ائتلاف پیشرفت گفت: «ما به عنوان کسانی که خود را اصولگرا نامیدیم، اعتقادمان بر این است که اصولگرایان باید در انتخابات آینده پیروز باشند. طبیعتا همین اعتقاد را اصلاح‌طلبان نیز دارند. به همین دلیل از چند ماه پیش تصمیم گرفتیم کسانی که رای بیشتر دارند دور یکدیگر جمع شوند. یکی از این افراد من بودم که پیشینه داشتن رای‌ام از چهار دوره قبلی انتخابات مجلس مشخص بود. فرد دیگر آقای ولایتی که وضعیتشان به جهت تصدی وزارت خارجه در 16 سال مشخص است و نفر سوم آقای قالیباف است که یک دوره در انتخابات شرکت کرده بود.»

حداد عادل با بیان این که "احتمالا شهرداری خیابانی است که به پاستور منتهی می‌شود"، اظهار کرد: «یعنی همانطور که احمدی‌نژاد شهردار بود و رییس جمهور شد و یا همین اتفاق برای آقای اردوغان بعد از شهرداری‌اش در استانبول رییس جمهور شد، شاید همین اتفاق برای آقای قالیباف نیز رخ بدهد.»

وی گفت: «با این نظریه ما سه نفر دور هم جمع شدیم و حتی گفتیم ممکن است در صورت نبود چنین سازوکاری، هیچ کدام از ما رای نیاوریم و حتی اصولگرایان هم پیروز نشوند. ما با تجربه انتخابات مجلس نهم می‌دانستیم که اصولگرایان بر روی یک گزینه توافق نمی‌کنند. برهمین اساس تصمیم گرفتیم که این ائتلاف سه گانه را تشکیل دهیم به شرطی که در نهایت دو نفر کنار برویم. انشاءالله تا انتخابات هم یکی از ما سه نفر معرفی می‌شود.»

دفاع صفار هرندی از قالیباف
در کنار اظهارات حداد عادل، محمد حسین صفار هرندی وزیر پیشین ارشاد و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک نشست دانشجویی به پرسش های دانشجویان پاسخ داد.

وی در بخش از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره این که آیا از قالیباف دفاع می کند، گفت: «من مدافع قالیباف نیستم اما توسط عده ای به قالیباف انگ ساکت فتنه زده شده است.  کسانی که زیاد در تنور مقوله«ساکت فتنه» دمیدند اصلا یادشان رفته که اصل فتنه گر که بوده است اتفاقا خود فتنه را هم فراموش کرده اند اما الحمدالله عده ای از این افراد متوجه شده اند و بعضی از دوستانی که علم ساکت فتنه را خیلی بلند کرده بودند دو سه ماه است که زبانشان در این زمینه نمی گردد برای اینکه یک فهم جدیدی پیدا کرده اند.»

این سخنان صفار هرندی در حالی مطرح شده است که گروه پایداری، مدعی سکوت قالیباف درباره حوادث پس از انتخابات سال 88 است. این گروه در مواردی حتی قالیباف را به همکاری و همراهی با جریان سبز می کند!

احتمال کناره گیری قالیباف منطقی نیست
در حالی که ناظران سیاسی وضعیت در ائتلاف پیشرفت را به سود محمد باقر قالیباف تحلیل می کنند، برخی شایعات از احتمال کناره گیزری محمد باقر قالیباف از ادامه رقابت انتخاباتی حکایت می کنند. این در حالی است که شواهد این احتمال را کاملا رد می کند.

در همین را بطه رسول بابایی مدیر مسئول پیشین روزنامه تهران امروز نیز در گفت و گو با ایلنا اظهار کرد: «با توجه به اینکه نظر سنجی‌ها حکایت از این دارد که قالیباف از اقبال عمومی بالایی برخوردار است، کناره گیری ایشان منطقی به نظر نمی‌رسد، چون طبق مرام نامه این ائتلاف سه عنصر مشروعیت، مقبولیت و کارآمدی برای انتخاب اصلح مهم است و بر اساس این معیار‌ها قالیباف جلو‌تر از سایر کاندیدا‌ها قرار دارد.»

/ 0 نظر / 11 بازدید