ارزیابی رضایی از رابطه ایران و آمریکا

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که بنده به آن اعتقاد دارم مسئله اشتغال جوانان است، ادامه داد: امروز در کشور بیش از ۳۰ درصد از جوانان از مشکل بیکاری رنج می برند که در این خصوص معتقدم یارانه ها ابتدا باید به سمت اشتغال و تولید سوق داده شود و در مرحله بعد سود آن به دست مردم برسد که با این روش دو هدف را نشانه خواهیم گرفت که هم مشکل اشتغال رفع خواهد شد و هم یارانه به مردم داده می شود.
 
وی عنوان کرد: آماده سازی جونان برای اداره کشور یکی از برنامه‌های بنده در دوران ریاست جمهوری خواهد بود و من این تجربه را در دوره جنگ تحمیلی داشته‌ام.
 
رضایی با بیان اینکه آینده را به دست جوانان خواهم سپرد، اما نه با روش‌های فعلی و در قالب مشاوران جوان، افزود: در ده سال آینده نسل اول و دوم انقلاب سنشان به بالای ۷۰ سال خواهد رسید و به همین دلیل نسل سوم و چهارم انقلاب، فرصت کمی دارند تا خود را برای اداره کشور آماده کنند.
 
وی افزود: برنامه های من تنها برای عبور از شرایط سخت اقتصادی فعلی کشور نخواهد بود و برای آماده سازی جوانان جهت اداره آینده کشور برنامه هایی دارم.
 
هشت سال آینده جزو سخت ترین شرایط تاریخ ایران خواهد بود
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به دلایل حضور خود در عرصه انتخابات اظهار داشت: هشت سال آینده جزو سخت ترین شرایط تاریخ ایران خواهد بود که مسائل اقتصادی، امنیتی و همچنین آماده کردن جوانان برای اداره بهتر کشور، از انگیزه‌های حضور من در عرصه انتخابات است.
 
رابطه ایران و آمریکا بسیار پیچیده شده است
 
وی در خصوص رابطه ایران با آمریکا نیز گفت: رابطه ایران و آمریکا با تحریم هایی که بر علیه ایران اعمال شده ، بسیار پیچیده شده که این شرایط در قبل از اعمال تحریم ها بهتر بود اما امروز شکاف رابطه، بسیار زیاد است.
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر مذاکره با آمریکا آغاز شود و به شکست بیانجامد، بدون شک به ایران حمله نظامی خواهد شد که باید توجه داشت همین عدم برقراری رابطه به نوعی خود عامل بازدارنده است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: سیاست من در راستای برقراری رابطه با آمریکا، رایزنی در همان گروه ۵+۱ است که باید برای این گروه برنامه ریزی درستی داشت و در واقع باید با سایر قدرت های دنیا مذاکره جدی کرد و تیم مذاکره کننده نیز باید بتواند به وظیفه خود به درستی عمل کند.
 
وی با بیان اینکه ما نیازمند ظرفیت سازی هستیم تا همه نخبگان کشور بتوانند در اداره کشور نقش آفرینی کنند، افزود: ما بدنبال اجرای ایده فدرال اقتصادی هستیم که این مدل در دنیا سابقه ای ندارد و در واقع یک طرح بومی است و جالب است در اولین قانون اساسی کشور که در دوره مشروطه نوشته شده به این طرح اشاره شد، هر چند که اسمی از فدرال نیامده است.
 
در سازو کار انتخابات باید اصلاحاتی صورت گیرد
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در ساز و کار انتخابات باید اصلاحاتی صورت گیرد تا معلوم شود چه کسی به نمایندگی از چه گروهی وارد عرصه انتخابات می شود و چه کسی تضمین خواهد داد تا اشتباهات رئیس جمهور را بپذیرد.
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: وضعیت جامعه سیاسی باید سامان یابد و اگر عده ای از فردی حمایت می کنند باید تا آخر پاسخگو باشند.
 
وی در خصوص ادامه برنامه های دولت فعلی در صورت پیروزی در انتخابات سال ۹۲ نیز ابراز داشت: برخی از برنامه ها و طرح های آقای احمدی نژاد خوب است که طرح هدفمندی یارانه ها و سهام عدالت از جمله آنها است اما شیوه اجرای آن اشتباه است.
 
رئیس جمهور شوم اتوبوسی برنامه ها را کنار نمی‌گذارم
 
رضایی اظهار داشت: در صورت پیروزی در انتخابات آینده ، اتوبوسی برنامه ها را کنار نمی گذارم و هر کار خوب با روش درست را اجرا می کنیم و روش های غلط را کنار خواهیم زد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هر یک از رؤسای جمهور گذشته دارای طرح ها و ایده های خوبی بودند که سعی می شود از همه آن طرح ها در اداره بهتر کشور استفاده شود.
 
وی با بیان اینکه اجرای طرح هدفمندی یارانه ها به صورت تورمی خوب نیست و ما طرح یارانه های تولیدی و درآمدی را ادامه می دهیم افزود:در خصوص ادامه طرح مسکن مهر نیز اگر منابع آن به صورت استقراضی نباشد قابل ادامه دادن است.
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آینده از آقای احمدی نژاد و همچنین اکثر کاندیداها در عرصه مدیریت کشور استفاده خواهد کرد تا یک دولت قوی تشکیل شود.
 
رضایی در ادامه تصریح کرد: کشور امروز به شدت نیازمند آرامش است که باید با وحدت و همدلی عقب افتادگی های موجود کشور را جبران کنیم.
 
تحریم های این دوره در تاریخ ایران، بی سابقه بوده است
 
وی با اشاره به اعمال تحریم دشمنان علیه ملت ایران ابراز داشت: تحریم‌های این دوره در تاریخ بی سابقه بوده است چرا که تحریم های جدید به تصویب شورای امنیت نیز رسیده در حالی که تحریم های قبلی مصوبه شورای امنیت را نداشت.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: فروش نفت و بانک مرکزی نیز در تحریم است اما شک نداریم که از این تحریم ها نیز می توان با استفاده از ظرفیت های عظیم موجود در کشور عبور کرد.
 
کمتر از ۲۰ درصد ثروت های کشور استفاده می شود
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد ثروت های عظیم کشور استفاده می شود افزود: در کنار ثروت عظیمی که در کشور وجود دارد در بُعد نیروی انسانی امروز ۱۵ میلیون انسان تحصیل کرده با مدرک لیسانس به بالا داریم که باید از این منابع حداکثر بهره برداری را کرد.
 
رضایی ادامه داد: امروز آنقدر در کشور طلا وجود دارد که اگر همه آنها جمع شود و در بانکی نگهداری شود بزرگترین بانک دنیا به لحاظ وجود سرمایه خواهیم داشت.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه می توان از هر بشکه ۳۰۰ دلار درآمدزایی کرد افزود: امروز از هر بشکه نفت تنها ۱۰۰ دلار درآمد داریم که باید از خام فروشی پرهیز کرد و ارزش افزوده را بالا برد.
 
با کمک مردم، کشور را از این گردنه سخت عبور خواهیم داد
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: با کمک مردم، کشور را از این گردنه سخت عبور خواهیم داد و نشان می دهیم که ایرانیان در جنگ، نظامی و در عرصه سیاست، سیاسمتدارند و قادر هستند مشکلات خود را برطرف کنند.
 
وی در خصوص برنامه اش برای امور جوانان اظهار داشت: من معتقدم ما باید نظام وظیفه را به سمت حرفه ای پیش ببریم ، چرا که این سیستم فعلی کارآمدی خود را در اکثر کشورهای دنیا از دست داده است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: البته این امر از اختیارات ریاست جمهوری نیست و تنها یک در حد یک ایده است که سعی می شود با کمک مجلس شورای اسلامی و نظر مقام معظم رهبری اجرایی شود.
/ 0 نظر / 11 بازدید