پور محمدی:نظارت باید در کشور به فرهنگ تبدیل شود

 

وی، ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال توسط مقام معظم رهبری در خصوص حماسه اقتصادی باید نظام اداری مالی کشور اصلاح و شفاف سازی شود چرا که اگر نظام اداری اصلاح نشود حماسه اقتصادی شکل نمی گیرد و در بین تحقق این شعار حرکت جهادی وار مردم را هم می طلبد.

رئیس سازمان نظارت و بازرسی کل کشور، با اشاره به اینکه انسان موجودی آزاد است گفت: انسان در همه حال در کمین دشمن و شیطان است بنابراین باید دقت و جدیت لازم را در نظر داشته و از این تهدیدها ی دشمن به عنوان فرصت استفاده کند.

حجت الاسلام پور محمدی اظهار داشت: امکانات را از دست ندهیم چرا که لزوم رسیدن به هدف استفاده درست از امکانات و استفاده از فرصتها است.

وی، بر لزوم نظارت و بازرسی در جامعه اشاره کرد و افزود: امروز جامعه ما با مشکل فرهنگ تذکر، نظارت و بازرسی روبه است بنابراین باید این مشکلات برطرف شود.

حجت الاسلام پور محمدی تاکید کرد: امروز در کشور ما فرهنگ قانون و قانون پذیری نظم و فرهنگ نظارت پذیری با مشکلات زیادی روبه رو است بنابراین باید به جامعه و خودمان فشار بیاوریم و قانون را در جامعه نهادینه کنیم.

بدون ابزار و سیستم نمی توان جامعه را قانون پذیر کرد

وی در ادامه همایش گفت:اجرای برنامه و قانونمداری و نظارت پذیری یک اساس داشته و نیازمند ابزار است و در این راستا روش به روز ومناسب و تکنیک و سیستم مهیا می خواهد.

رئیس نظارت و بازرسی کل کشور افزود: بدون ابزار و سیستم نمی توان جامعه را نظارت پذیر و قانونمند و برنامه پذیر کرد.

حجت الاسلام پور محمدی یاد آورشد: امروز جامعه خیلی بزرگ شده و روابط اجتماعی بسیار پیچیده شده است و در این راستا نیازمندیها و تعاملات مردم بسیار زیاد شده پس در این صورت جامعه ما نیازمند یک سستم مدرن و ابزار و تجهیزات است.

سیستم و مدل ها آزار دهندگی را کم می کند

وی، با اشاره به اینکه سیستم ها و مدل ها مشکلات و فرایند آزدهندگی را کم می کند افزود: باید در جامعه تکنیک و سیستم را در جامعه نهادینه کنیم.

رئیس نظارت و بازرسی کل کشور، با اشاره به لزوم توجه به سیستم ها و مدل ها در کاهش آزادهندگی گفت:تقویت ابزارها و تکنیک ها مشکلات و فرآیند آزار دهندگی در جامعه را کم می کند.

حجت الاسلام پور محمدی تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید سبک زندگی اسلامی در جامعه جا بیفتد چرا که در این مورد بسیار ناکامی ها وجود دارد و در کشور هزینه ها بالا و تولید و خدمات گران استو این به دلیل نظامند نبودن افراد در جامعه است و بر اساس قاعده عمل نمی کنیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات بخش تولید گفت: متاسفانه در کشور ما جنس معیوب کمتر از چرخه استاده در جامعه خارج می شود و این امر آسیب و ضرر اقتصادی به جامعه وارد می کند.

رئیس نظارت و بازرسی کل کشور افزود: کشوری در دنیا موفق و معتبر است که کمترین آسیب را داشته وجنس معیوب را تعمیر و به فروش می رساند ولی در ایران اینچنین نیست.

حجت الاسلام پور محمدی با بیان اینکه تعرفه در خصوص خودرو نداریم ادامه داد: تعرفه خودرواز ۹۵ درصد عوارض ارز داخلی به ۲۰درصد کاهش یافته بنابراین در این راستا باید قدرت رقابت وتولید و کیفیت را بالا ببریم و نظارت بر شرکت خودرو را مد نظر قرار دهیم ولی در کشور ما نظارت بر شرکت های خوردو بسیار کم است.

وی ادامه داد: اگر نظارت به شرکتها صورت نگیرد کیفیت تولید پایین می آید.

فرهنگ نظارت در جامعه باید راه اندازی شود

رئیس نظارت و بازرسی کل کشور افزود: در جامعه باید فرهنگ نظارت عمومی راه اندازی شود و نظارت عمومی تقویت شئد.

حجت الاسلام پور محمدی، بازرسین نظارت را سپاه سلامت در جامعه یاد کرد و گفت: بازرسین نظارت سپاه تزکیه سالم سازی هستند و باید نظارت را فرهنگ سازی کنند.

وی، به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: هر کس که کرسی ریاست جمهوری را تسلط کند باید بر خاص رهبری و مردم توجه کند و زیر ساختهایش را مهیا کند.

رئیس نظارت و بازرسی کل کشور افزود: تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی حرکت جدی را می طلبد چرا که باید از فرصتها به خوبی استفاده کرد.

پور محمدی افزود: باید بسترهای لازم برای تحقق شعار در جامعه ایجاد شود بنابراین باید موقعیت در جامعه را حفظ و درک کنیم.

وی یاد آورشد: در جامعه باید برای تقویت زیر ساختا در جامعه سیستم را بشناسیم و کاستی ها را کاهش دهیم و اراده ها را مد نظر قرار دهیم و قانون را هم شناسایی کنیم.

قانون ناموس موفقیت است

رئیس نظارت و بازرسی کل کشور گفت: قانون ناموس موفقیت است و در این راستا لازمه موفقیت نظارت و بازرسی است.

حجت الاسلام پور محمدی در پایان گفت: امر مقدس نظارت در جامعه تقویت شده و در جامعه فرهنگسازی شود چرا که توسعه نظام اداری را به دنبال دارد.

/ 1 نظر / 9 بازدید