ولایتی: یک رئیس جمهور بیشتر نمی‌خواهیم ، مسئولیت ‌های دیگر هم هست/ سال ۸۴ حاج آق

علی‌اکبر ولایتی عضو ائتلاف پیشرفت در جمع جامعه اسلامی فرهنگیان در محل جامعه زینب(س) درباره شرایط کنونی و انتخاباتی که در پیش است،‌ گفت: مجموعه متحدین به نظام که نام مبارک اصولگرایی را دارند یک طرف هستند، اصحاب فتنه و اینهایی که امتحان‌های بدی در ادوار مختلف دادند و فتنه سال 88 و فتنه سال 78 را نیز ایجاد کردند و در مجلس ششم علیه نظام به عنوان نماینده مجلس اعتصاب غذا کردند در طرف دیگر هستند که به صورت یک نیروی نیمه خفته که وقتی فرصتی ببینند بیدار شده و ماجراهای گذشته تکرار می‌شود و اصحاب انحراف نیز یک طرف دیگر به شمار می‌روند.
اهم سخنان این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه به نقل از فارس می آید:
  • امروز شرایط بیش از اینکه تحت تأثیر مسائل داخلی باشد تحت تأثیر مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای است یا حداقل همدوش مسائل داخلی است.اهمیت این مسئله زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم آنها به قدرت جمهوری اسلامی، اسلام و بیداری اسلامی به پرچمداری پیروان اهل بیت (ع) پی برده‌اند.
  • دشمنی آنها زمانی بیشتر شده که ایران توانسته بر همه مشکلات داخلی و تحمیلی خارجی و جنگ ایران و عراق فائق آید و به لحاظ نفوذ اولین کشور منطقه در تحولات منطقه‌ای شد و اینها امروز دست به هر کاری می‌زنند. اوضاع سوریه را به هم ریختند و درصدند اوضاع عراق را نیز به هم بریزند که موفق نمی‌شوند و همان سناریویی که در سوریه اجرا کردند می‌خواهند در عراق اجرا کنند که موفق نخواهند شد.
  • روابط اقتصادی و مسائل خارجی به یکدیگر پیوسته هستند و هیچگاه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران روابط خارجی مانند امروز نبوده است؛ در حوزه اقتصادی متأسفانه هنوز به اهداف 1404 نرسیده‌ایم که بخشی از این مسئله مربوط به تحریم و بخش دیگر مربوط به بی‌تدبیری است و این بی‌تدبیری را می‌توان تبدیل به تدبیر و مسائل اقتصادی را حل کرد.
  • دولت آینده باید دولتی قانون‌گرا باشد و کار را به دست کاردان بسپارد و وزرای مختلف در آن حضور داشته باشند.
  • مراجع عظام تأکید داشتند اصولگرایان باید در انتخابات آینده به یک نفر برسند و ما تلاشمان این است با کاری که پایه‌گذاری کرده‌ایم دیگران را نیز همراه کنیم؛ ما یک رئیس‌جمهور بیشتر نمی‌خواهیم و سمت‌های دیگر نیز وجود دارد که همه با هم کنار بیایند و هرکس کاری را که می‌تواند انجام دهد.
  • (در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در سال 84 چرا شما کنار کشیدید؟) اصل قضیه این است که زمانی خدمت حاج‌آقا مجتبی تهرانی رسیدم و ایشان به من گفت، بر تو واجب است که بیایی و همچنین گفت که خدایا شاهد باش که من گفتم اما در آخر گفت: اگر هاشمی آمد تو نیا.تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا هاشمی نیاید و من بیایم و آقای هاشمی هم گفت اگر فقط تو باشی نخواهم آمد اما اگر یکی دیگر بیاید من نیز می‌آیم که در این راستا همه کاندیداها قبول کردند به جز یک نفر؛ که در واقع این قضیه منجر به کنار رفتن بنده در سال 84 بود.
/ 0 نظر / 8 بازدید