رضایی: به نحوه اداره کشور اعتراض دارم/رئیس جمهور شوم نه از هولوکاست صحبت می کنم

محسن رضایی پنجشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با بیان اینکه مدیریتی که نتواند گرانی و بیکاری را حل کند قبول نداشته و به آن اعتراض دارم، اظهارداشت: اداره کشوری که نتواند فقر، بیکاری و گرانی را حل بکند، در شان ملت ایران نیست.
وی افزود: ما رزمندگانی که جان خود را برای انقلاب عرضه کرده ایم،تمایلی برای ورود به صحنه های اجرایی نداشتیم اما در طول سالهای گذشته به هشدار های ما برای رفع مشکلات کشور مانند فقر، بیکاری و تورم توجه نشد. حتی وقتی نسبت به قرار گرفتن در وضعیت لبه پرتگاه هشدار دادیم هم توجه نشد. از این رو تصمیم گرفتیم تا بیشتر در صحنه حضور پیدا کنیم.
تابناک در خبر منتشره به نقل از کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری آورده است: امروز ما اتم را می شکافیم اما در تامین گوشت و مرغ مردم مشکل داریم باید به این امور جهت ، هدف و سامان بدهیم . در این راستا من اولویت اول خود را اقتصاد انتخاب کرده ام؛ در حالی که دانشجوی علم و صنعت در رشته مکانیک در قبل از انقلاب بوده ام ، اما بعد از جنگ رشته مکانیک که علاقه اول من است را ادامه نداده و اقتصاد خواندم چون هدف داشته ام و می دانستم روزی پشت این دبوار می مانیم از این رو دکترای اقتصاد گرفتم و در حال حاضر دانشیار دانشگاه هستم و محور برنامه ام اقتصاد است . البته اگر ما به جهش اقتصادی دست پیدا کنیم حتما آن زمان اولویت ها تغییر پیدا می کند. امیدوارم با کمک خداوند و شما جوانان خوب بتوانیم اوضاع کشور را درست کنیم .
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی درباره هدفمندی یارانه‌ها، یادآور شد: این مسیری که آغاز شده را با اقدامات جدید و اصلاح شده ادامه می‌دهیم. در برنامه‌ریزی که کرده ام پرداخت 45 هزار تومان فعلی را به مردم ادامه دهم و با آغاز فاز دوم 65 هزار تومان هم به حساب مردم واریز می‌کنیم، اما این صد و ده هزار تومان تا شش ماه قابل برداشت نخواهد بود و در پایان شش ماه پس از این که وارد چرخه تولید و اشتغال شد، به همراه سود آن به حساب مردم باز می گردد.
وی افزود: یارانه دیگری هم برای انجام فعالیت‌های بخش کشاورزی درنظر می‌گیریم، که یارانه سبز نام دارد. یعنی اگر کشاورزان بخواهند، کشاورزی مکانیزه و توسعه یافته انجام دهند، از یارانه سبز مخصوص این بخش برخوردار خواهند شد.
رضایی گفت: وزیر اقتصاد را از بین اقتصادانان با تجربه انتخاب کرده ام که در وقت خود اعلام خواهد شد. فعلا همین را می گویم که برای بانک مرکزی یکی از خانم های اقتصاد دان را در نظر دارم.
کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری در زمینه سیاست اش در قبال رژیم غاصب اسرائیل گفت: اگر من رئیس جمهور شوم اسرائیل باید برای مقابله راه های دیگری انتخاب کند چون آنها ما را می شناسند که اهل افراط و تفریط نبوده اما قاطع هستیم . نه از موضوع هولوکاست صحبت می کنم نه سایت نظنز را می بندیم. اما با قدرت و قاطعیت، توان دفاع از خود را داریم.
محسن رضایی همچنین با حضور در دانشگاه تربیت مدرس در جمع دانشجویان این دانشگاه اظهارداشت: یکی از مشکلات ما این است که ما برای چالش‌ها و مشکلات هیچ تعریف مشخصی نداریم و این در صورتی است که یکی مسئله‌ای را کوچک قلمداد می‌کنیم در حالیه آن موضوع بسیار بزرگ و عمیق است و یک موضوع را نیز بزرگ جلوه می‌دهیم درحالیکه آن کوچک و بی اهمیت است.
رضایی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه آیا با کسی ائتلاف می‌کنید یا خیر، گفت: از این خبرها نیست، من با کسی ائتلاف نمی‌کنم چرا که تاریخ تلخ ائتلاف را پشت سر گذاشتم، در ائتلافات گذشته جز تفرقه و نزاع ثمره دیگری نداشت و اگر من در ائتلافی بروم حتماً ائتلاف‌های دیگر تصورشان این خواهد بود که فلانی با ما نیست.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا اگر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاندیدا شود به نفع وی کناره‌گیری می‌کنید یا خیر نیز گفت: من تا آخر می‌مانم چرا که بنده با فرض اینکه هاشمی و خاتمی و کاندیدای دولت می‌آیند، آمده‌ام و می‌ایستم و اگر نیایند هم مسئله‌ای بوجود نمی‌آید.
رضایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات هسته ای، مذاکرات لاریجانی و سولانا را مذاکرات مثبت و خوبی دانست و تصریح کرد: این مذاکرات به گونه‌ای بود که ما هم غنی‌سازی را انجام می‌دادیم و هم تحریم نمی‌شدیم ولی اصل معقوله تحریم موضوعی بود که آمریکایی‌ها به دنبالش بودند و از بهانه‌ها نیز استفاده کردند.

/ 0 نظر / 8 بازدید