تحریم‌ها عامل گرانی است

وی افزود: قتل امیرکبیر در دوران قاجار، انتخاب جانشین برای رضاخان در دوران پهلوی و همچنین نفوذ تشکیلات فراماسونری به کشور در زمان محمدرضا پهلوی، همه نتایج حضور و نفوذ قدرت‌هایی همچون انگلیس و آمریکا در کشور بوده و در نتیجه استقلال تمام را قبل از انقلاب اسلامی از ملت ایران گرفته بود.

 

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی با اشاره به این‌که سخن گفتن از استقلال، در جمع دانشجویان کشور، بر هر موضوع دیگری تقدم دارد، ابراز کرد: دانشجویان خواهان آرمان‌های بلند بوده و احساسات استقلال‌طلبانه در آنها بیش از سایر اقشار جامعه وجود دارد.

 

حدادعادل تصریح کرد: امروز با وجود اختلاف‌سلیقه‌های سیاسی در بین اقشار مختلف مردم، بر حفظ استقلال کشور اتفاق نظر داشته و تا زمانی که این مهم حفظ شود می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم و در مقابل فشارها ایستاده و شاهد پیشرفت‌های همه جانبه در کشور باشیم.

 

وی بحران سوریه را یکی از واقعیت‌های تلخ جامعه امروز بشری دانست و اظهار کرد: این امر که در سوریه مردم‌سالاری مطلقی وجود نداشت صحیح است، اما در بسیاری از موارد، وضع سوریه از کشورهایی همچون بحرین و عربستان بهتر بوده و تنها دلیل ایجاد بحران در این کشور از سوی قدرت‌هایی همچون آمریکا، تسلیم نشدن ملت سوریه در مقابل سیاست‌های دیکته شده اسرائیل بوده است.

 

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان تصریح کرد: انتخابات در هر کشوری در چارچوب نظام آن کشور صورت می‌گیرد و موضع ما در این مورد مشخص است و آن پیروی از نظام اسلامی ایران و برگزاری انتخابات چارچوب‌بندی شده است.

 

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری، با تاکید بر اینکه “تفرقه” بزرگترین دشمن داخلی برای هر کشور است، گفت: تنها چیزی که باعث تسلط بر کارهایمان شده و ما را در مقابل دشمنان خارجی به مقاومت می‌رساند، وحدت و همدلی بوده و با آن می‌توان بر دشمن داخلی که همان تفرقه است هم غلبه کرد.

 

حدادعادل تاکید کرد: درنظرگرفتن زبان فارسی به عنوان زبان رسمی کشور در قانون اساسی برای برقراری ارتباط راحت‌تر در بین افراد صورت گرفته و منظوراز آن بی‌اعتنایی به زبان مادری هیچ قومی نیست. تولید و پخش برنامه‌های آذری ازسوی صدا وسیمای تبریز به طول شبانه روز و ارائه ادبیات اقوام مناطق مختلف به صورت واحد درسی درصورت تقاضای دانشجویان اتفاقاتی است که پس ازانقلاب اسلامی افتاده و اقوام باید مطمئن باشند که تا زمانی که مادران آنان به زبان خودشان سخن بگویند، هیچ خطری زبان آنان را تهدید نخواهد کرد.

 

حداد عادل اشتغال را فرع رونق اقتصادی، سرمایه‌گذاری و سیاست‌های صادراتی دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر رونق بخش خصوصی و صنعت و کشاورزی با سیاست‌های اقتصادی صحیح، با تکیه بر تولید ملی می‌تواند معضل اشتغال را در کشور رفع کند.

 

وی با بیان اینکه نظرسنجی یکی از عواملی است که در ساز و کار ائتلاف ۲+۱ برای فرد واحد در نظر گرفته شده است، ابراز کرد: من به‌عنوان فردی در جریانی که در دو سال اخیر به‌عنوان جریان انحرافی مطرح شده را مشاهده کردم، با این جریان مخالفم. “بهار” جریان انحرافی نیست، اما می‌توانند از آن به عنوان مقاصد دیگری استفاده کنند.

 

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر ورود بی‌رویه اجناس و کالاهای چینی به کشور، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی ایران، فضاهای تازه‌ای جهت ایجاد روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای دیگر گشوده‌ایم و چین نیز یکی از این کشورهاست. از آنجایی که واردات و صادرات در هر کشوری صورت می‌گیرد، ایران نیز برای حفظ قدرت انعطاف خود با چین مبادله کالا دارد، چراکه چین خریدار نفت ماست.

 

وی افزود: در جریان‌های اخیر کشور سوریه، کشورهایی همچون چین و روسیه در شورای امنیت از این کشور طرفداری کردند و نقش این دو کشور در مقایسه با آمریکا بسیار پررنگ‌تر است.

 

حدادعادل با تاکید بر اینکه ملت ایران در سایه استقلال فرهنگی موفق به کسب استقلال سیاسی و اقتصادی شده است، یادآور شد: در مواردی همچون ازدواج جوانان، سنت‌های دست و پاگیر ازدواج را مشکل می کند، چراکه اسلام در این امر سخت نگرفته و با تغییر سبک زندگی می‌توان ازدواج آسان را برای جوانان ایجاد کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری که وی را طرفدار جبهه پایداری دانسته و نظر آیت الله مصباح یزدی هم رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات است، گفت: تعیین صلاحیت نامزدهای انتخاباتی، به شورای نگهبان مربوط بوده و قطعا کسی به دلیل اصلاح‌طلب بودن رد صلاحیت نخواهد شد، اصلاح‌طلب بودن و فتنه‌گر بودن دو مقوله جداگانه هستند که باید در نظر گرفته شود.

 

وی ادامه داد: اصلاحات هیچ گاه تعریف مشخصی از خود ارائه نداده و اگر اصلاح‌طلبی به معنای ایجاد تغییر در بخش‌هایی از مدیریت کشور است ما آن را قبول داریم در غیر این صورت با آن مخالف هستیم.

 

حدادعادل عامل عمده وجود گرانی را تحریم‌های اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: دولت کنونی پنج سال پیش هم کشور را اداره می‌کرد ولی موج گرانی از زمانی شدت گرفت که تحریم علیه ایران شدیدتر شد، البته با مدیریت بهتر می‌توان جلوی گرانی‌ها را می‌توان گرفت و اگر اختلاف بین مجلس و دولت تا این اندازه وجود نداشت و قوانین واقع بینانه‌تر بود، دولت به قوانین بیشتر عمل می کرد.p

/ 0 نظر / 6 بازدید